Oro vėsinimo sprendimas pramonėje

Įsirenginėjant naujas gamybines patalpas, dažnas verslo objektas pasirūpina šilumos sprendimais juose, bet pamiršta apie jų atvėsinimo galimybes. Ši tema ypač aktuali tampa karštuoju metu laiku, o ypač tomis dienomis, kai termometro rodyklė perkopia daugiau nei 30°C. Lepinant vasariškiems karščiams, dažnai sulaukiame klausimo, kaip greitai ir efektyviai galime atvėsinti įkaitusias patalpas. Ne išimtis ir dideli pramonės objektai, kuriems vasariški karščiai tampa tam tikru iššūkiu!

Įkaitusios pramoninės patalpos kartu ir jose veikianti gamybinė įranga sukuria nemalonų patalpų orą. Pernelyg aukšta vidaus patalpų temperatūra, nepakankamai ventiliuojama patalpa sukuria tvankaus oro efektą, ko pasekoje dirbantiems darbuotojams gali trūkti oro ar svaigti galva. Bet ši problema ir konkretūs sprendimo būdai mūsų specialistų komandai – jau ne naujiena!

PRAMONINIS ORO VĖSINIMAS PRAKTIKOJE

Į kovą su pernelyg įkaitusiomis patalpomis stojo ir dar viena Lietuvos įmonių grupė. Į mūsų komandą kreipėsi popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupė, kurių pagrindinis tikslas – atvėsinti patalpų temperatūrą, taip pagerinant bendrą oro būklę ir darbo kokybę. Minėtą įmonę sudaro net 2000 kv. m. plotas, bet prie patalpos temperatūros pablogėjimo stipriai prisidėjo stoge įmontuoti švieslangiai. Imantis šio, savo dydžiu išskirtinio, objekto, atlikome išsamią patalpų temperatūros analizę ir sužinojome, kad objekte vyraujanti temperatūra yra vidutiniškai apie 35°C. Įvertinus reikiamus rodiklius, šiai įmonei parinkome efektyviausią problemos sprendimo būdą – tai adiabatinė garavimo ir aušinimo sistema

Po sistemos įvedimo praėjus vos kelioms dienoms, ant stogo įmontuoti stacionarūs adiabatiniai vėsintuvai bei po visą patalpą išvedžiota oro kondicionavimo sistema jau pasiekė apčiuopiamus rezultatus! Šios sistemos dėka vos per keletą dienų patalpoje pasiekė 25°C temperatūra, o įmonės darbuotojai džiaugiasi šviežia ir gaiviua darbine aplinka.

KUO YPATINGA ADIABATINĖ GARAVIMO IR AUŠINIMO SISTEMA?

Adiabatinio (nevykstant šilumos mainams su aplinka) garavimo ir aušinimo sistema – tai MODERNIAUSIA oro kondicionavimo didelėse erdvėse technologija. Išgarinanti vėsinimo sistema арrūpina vėsiu ir išfiltruotu oru; oras patalpoje keičiasi tiek kartų, kiek reikia tuo pat išlaikydamas tinkamą santykinę drėgmę. Vėsinimo efektyvumas didėja tada, kai išorės temperatūra didėja. Šios sistemos pranašumai tame, kad ji nenaudoja aplinką teršiančių dujų, montavimas yra pigus ir neinvazinis, neturintis poveikio aplinkai, o jos veikimas yra optimalus.  Energijos sąnaudos yra nuo 10 iki 15 kartų mažesnės nei tradicinių oro kondicionavimo sistemų. Vidaus oro vėsinimas yra pasiekiamas pastoviai keičiant karštą orą šviežiu. Kiek kartų keičiamas oras priklauso nuo darbų pobūdžio, kurie vykdomi patalpoje, saulės spindulių kiekio, patalpoje esančios darbo įrangos (mašinų, staklių, šviestuvų, darbuotojų kiekio ir t.t.). Paprastai rekomenduojama nuo 8 iki 15 oro pasikeitimų per valandą.

Toks vėsinimas puikiai pasiteisina dideliuose pastatuose: gamyklose, sandėliuose, dirbtuvėse bei kituose gamybinės ir komercinės paskirties pastatuose. Tinka tiek gamybos įmonėms, dirbtuvėms, įvairiems sandėliams, komercinėms erdvėms, ekspozicijų centrams ir paviljonams, viešosioms erdvėms, užkandinėms ir greitojo maisto kavinėms, sporto salėms, maisto prekių turgums ir daugeliui kitų didelių erdvių, kur įrengti tradicinę oro kondicionavimo įrangą labai brangiai kainuotų, be to, ji vartotų pernelyg daug energijos.

Plačiau apie adiabatinę vėsinimo sistemą skaitykite ČIA.