Mikroklimato sprendimai gyvūnų pašaro gamykloje AKVATERA

Šį kartą lankėmės Kauno rajone įsikūrusioje Akvatera LT – vienoje moderniausių gamyklų Šiaurės Europoje – ir, išklausius kliento poreikius bei įvertinus realizavimo galimybes, įgyvendinome kompleksinį oro gerinimo projektą.

Kaip ir kiekvienoje gamykloje – skirtingos paskirties patalpos, didelis jų tūris, kokybės reikalavimai ir gamybiniai procesas kelia įvairiausius mikroklimato iššūkius. Apžvelkime kokius sprendimus įgyvendinome ir kokius rezultatus pasiekėme.  

Pradedant nuo tinkamos oro temperatūros koregavimo gamykloje buvo įrengta Hisense kondicionavimo, dar kitaip vadinama VRF sistema, suteikianti galimybes tiek vėsintis, tiek šildytis trūkstant šilumos. Išorinių blokų bendras galingumas apie 626kW šaldymo/šildymo, vidiniai palubiniai blokai nuo 11 iki 28kW galios. Patogus valdymas standartiniais pulteliais ir žinoma išlaidas taupantis programavimas – šildyti/vėsinti tam tikras zonas, tam tikru metu.  

Turbūt ne paslaptis kad pagal fizikos dėsnius šiltas oras kyla aukštyn. Kai patalpos turi aukštas lubas turime dvi išeitis – šildyti intensyviau, kad prišiltų visas tūris, arba nuleisti šiltą orą žemyn. Turint tokio didelio tūrio patalpas tikrai kur kas efektyviau naudoti oro sodintuvus šilumos nuostoliams sumažinti. Sandėliavimo patalpose sumontuoti Oro sodintuvai Tornado XS6 ir XS3, 14 vnt. valdomi per HMI reguliatorių. 

Kalbant toliau apie šilumos nuostolių valdymą galima paminėti, kad labai nemažai šilumos vėjais paleidžiama atidarius vartus. Ir vėl gi, galime šildyti patalpas intensyviau, arba galime tiesiog neleisti tai šilumai taip lengvai išeiti. Šilumą sandėliavimo patalpose padės išlaikyti oro užuolaidos Stavoklima TVCL-313-4-AXI E 30 KW su elektriniais šildymo tenais.  

Gamybinėse patalpose siekiant užtikrinti kokybinius rodiklius iššūkius kėlė per didelis drėgmės kiekis. Reikiamam lygiui pasiekti buvo integruoti HIDEW DVS-190+ pramoniniai sausintuvai. Pradėjus aktyviai naudotis įranga problema buvo suvaldyta ir pasiektas drėgmės kiekis atitinkantis kliento poreikius.  

Kiekvienas klientas mums yra svarbus, vis tik labiausiai didžiuojamės tuo, jog viskas nesibaigia ties vieno projekto įgyvendinimu. Džiaugiamės ilgalaikiu bendradarbiavimu ir projektų tęstinumu. Dėkojame Akvaterai pasitikėjimą