Vėsinimas verslui. Kaip išsirinkti vėsinimo sistemą verslo objekte?

Pageidaujamos temperatūros palaikymas pramonės patalpose reikalauja optimalių ir gerai apgalvotų sprendimų. Siekiant užtikrinti darbuotojų darbo efektyvumą, renkantis vėsinimo sprendimą svarbu atsižvelgti į patalpos paskirtį, dydį, darbo zonas ir net esamą klimatą.

Atskirų zonų vėsinimas

Gamybiniai procesai, įrenginiai, karštasis metų laikas ir kiti veiksniai dažnai įtakoja pernelyg aukštą patalpų temperatūrą. Norint to išvengti neapsieisite be investicijų į vėsinimo sistemą. Tačiau būna situacijų, kuomet kur kas efektyviau rinktis zoninį vėsinimą:

  • patalpos yra itin didelio tūrio;
  • dirba mažai žmonių;
  • reikia ekonomiško ir greito sprendimo;

Natūralūs vandenį išgarinantys mobilūs vėsintuvai yra kur kas ekonomiškesnis patalpų vėsinimo būdas nei naudojant oro kondicionierių ar kitokią vėsinimo sistemą. Tereikia išpakuoti, pripildyti vandens, pastatyti šalia atvirų durų ar lango ir įjungti į elektros tinklą. Į įrenginį patekęs šiltas oras yra įsiurbiamas per šlapius vėsinimo filtrus, kurie absorbuodami šilumą natūraliai atvėsina bei sudrėkina orą. Integruotas galingas ventiliatorius išstumia vėsų orą iš vėsintuvo į aplinką.

Komercinių pastatų, biurų, viešbučių ar daugiabučių oro kondicionavimas

Kintamo šaltnešio srauto sistemos, geriau žinomos kaip VRF – itin pažangus oro kondicionavimo būdas. Tai dideliu efektyvumu pasižymintys oras-oras tipo šilumos siurbliai, skirti užtikrinti klimatą patalpose visais metų laikais.

VRF kondicionavimo sistemos susideda iš išorinio ir vidinio blokų, kurie gali būti sujungti vienas su kitu arba gali sudaryti kondicionavimo sistemą – atsižvelgiant į patalpos paskirtį ir dydį, naujausios kartos VRF įrenginiai leidžia kurti kondicionavimo sistemas, sudarančias net iki 64 vidinių blokų.

VRF išsiskiria tuo, kad lyginant su įprastomis oro kondicionavimo sistemomis, vidiniame bloke yra integruotas vožtuvas, kuriuo atkeliauja didelio slėgio šaltnešis. Ši vožtuvo vieta vidiniame bloke leidžia prailginti atstumus tarp išorinio ir vidinių blokų net iki 165 m.

VRF sudaro dviejų vamzdžių sistemą, su šilumos atgavimu. Abu šie sprendimai naudoja aplinkos orą kaip sistemos šilumos šaltinį. Šilumos ir šalčio paskirstymo technologija, pagrįsta kintamu aušinimo skysčio srautu sistemoje leidžia tiksliai pritaikyti sistemos efektyvumą, atsižvelgiant į energijos poreikį atskirose pastato patalpose.

Svarbu paminėti, kad VRF sistemos puikiai dera su pastatu, išlaikant estetiką. Montavimas vyksta tiek pastato viduje, tiek ir išorėje.  Kompaktiški, vienodi matmenys visai prietaisų serijai ir mažas svoris leidžia surinkti blokus, taupant vietą.

Mūsų atstovaujami Hisense VRF sistemų aukšto energijos efektyvumo prietaisai atitinka visus griežčiausius reikalavimus. Dėl didelio efektyvumo ir lankstumo VRF oro kondicionavimo sistema pritaikoma kiekvienam pastatui.

Gamybinių, sandėliavimo ir kitų didelio tūrio patalpų vėsinimas

Adiabatinio (nevykstant šilumos mainams su aplinka) garavimo ir aušinimo sistema – tai moderniausia didelių erdvių oro kondicionavimo technologija. Stacionaraus oro vėsintuvo Coolspot veikimo principas paremtas fizikinėmis vandens ir oro savybėmis, kuomet šiltam orui judant pro drėgnus filtrų įdėklus, vanduo natūraliai išgarinamas į orą. Specialūs išgarinantys filtrai prisotinami vandeniu, tuomet vandenį per filtrus leidžia vidinė vandens paskirstymo sistema, o ašinis arba išcentrinis ventiliatorius paduoda orą į oro paskirstymo sistemą. Trumpai tariant, ši sistema vėsina orą, kuris patenka iš išorės ir pašalina šiltą orą iš vidaus.

Išgarinanti vėsinimo sistema Coolspot арrūpina vėsiu ir išfiltruotu oru, kuris keičiasi tam tikrą oro pasikeitimų skaičių per valandą , o pats vėsinimo efektyvumas didėja tada, kai išorės temperatūra didėja. Šios sistemos pranašumai tame, kad ji nenaudoja aplinką teršiančių dujų, montavimas yra pigus ir neinvazinis, neturintis poveikio aplinkai, o jos veikimas yra optimalus.

Vidaus oro vėsinimas yra pasiekiamas pastoviai keičiant karštą orą šviežiu. Kiek kartų keičiamas oras priklauso nuo darbų pobūdžio, kurie vykdomi patalpoje, saulės spindulių kiekio, patalpoje esančios darbo įrangos (mašinų, staklių, šviestuvų, darbuotojų kiekio ir t.t.). Paprastai rekomenduojama nuo 10 iki 25 oro pasikeitimų per valandą. Svarbu paminėti, kad eksploatuojant šią sistemą, patalpų durys ir langai turi būti praviri arba įrengti oro ištraukimo ventiliatoriai, kad būtų sukuriamas oro balansas patalpoje.

Toks vėsinimas puikiai pasiteisina dideliuose pastatuose: gamybos įmonėms, dirbtuvėms, įvairiems sandėliams, komercinėms didelėms erdvėms, ekspozicijų centrams ir paviljonams, viešosioms erdvėms, sporto salėms, maisto prekių turgums ir daugeliui kitų didelių erdvių, kur įrengti tradicinę oro kondicionavimo įrangą brangiai kainuotų, be to, ji vartotų žymiai daugiau elektros energijos. O svarbiausia, kad šias sistemas galima įrengti be jokių konstrukcinių pastato pakeitimų.